sporteus.pl

Blog tematyczny o lifestylu, zdrowiu i modzie

ModaUroda

Jak zrobić paznokcie żelowe szybko i estetycznie?

Jak zrobić paznokcie żelowe szybko i estetycznie?

Paznokcie żelowe cieszą się ogromną popularnością. To jeden z najczęściej i najchętniej wybieranych rodzajów manicure, bo paznokcie żelowe mogą być malowane właściwie dowolnym rodzajem lakieru oraz ozdabiana na wiele sposobów. Jednak dzięki żelowemu przedłużeniu płytka może wyglądać wyjątkowo dobrze i mieć dowolny kształt. Jak zrobić paznokcie żelowe?

Przygotowanie płytki

Żeby żel mógł przyczepić się do naturalnej płytki paznokcia, najpierw należy ją zmatowić. Oznacza to, że koniecznie trzeba spiłować paznokcie w migdał pilnikiem o gradacji 180/100. Dzięki temu łatwiej będzie przyłożyć do nich formę i będzie ona najlepiej dopasowana. Kiedy już będziesz mieć pewność, że płytka jest idealnie gładka, to możesz przetrzeć ją jeszcze blokiem polerskim. Na koniec przetrzyj ją cleanerem na waciku bezpyłowym. Uważaj teraz na to, by nic nie przykleiło się i nie zanieczyszczało płytki.

Forma i żel

Do paznokcia przyłóż specjalną foliową formę. Powinna ona zaklinować się pod paznokciem tak, by się nie przesuwała. Zadbaj o to, by forma była wyprostowana. Jeśli gdzieś się zagniecie, to w efekcie będziesz miała krzywe paznokcie. Gdy forma jest już dobrze ułożona, możesz przejść do aplikacji żelu. Nałóż go niewielką ilość przy pomocy płaskiego pędzelka o małej szerokości. Powinien on umożliwić Ci wykonywanie precyzyjnych ruchów. Na razie zadbaj o to, by żel pokrywał całą naturalną płytkę oraz sporą część formy. Po aplikacji żelu utwardź go w lampie UV przez 30 sekund. Teraz przyszła pora na żel budujący. Trzeba nałożyć go równą i cienką warstwą na płytkę paznokcia oraz na szablon. Następnie ponownie utwardź go w lampie przez około 2 minuty. Dobrze jest nałożyć jeszcze jedną warstwę żelu i znów go utwardzić, tym razem krócej – przez około 30 sekund. Dopiero kiedy zbudujesz trzy warstwy, możesz mieć pewność, że paznokieć ma zadowalającą grubość. Chwyć miękki jeszcze żel dwoma pęsetami i uformuj idealne C, a następnie znów umieść paznokcie w lampie.

Wykończenie

Dopiero teraz możesz delikatnie usunąć szablon. Nie będzie już potrzebny. Teraz przyszła pora na ponowne przemycie paznokci cleanerem. Dzięki temu usuwa się z nich lepką powłokę. Możesz też przystąpić do piłowania paznokci i nadawania im pożądanego kształtu oraz długości. Pamiętaj też o delikatnym zmatowieniu żelu od góry i od dołu. Pozwoli to na uzyskanie ładnych i równych paznokci. Później możesz przystąpić do wykonania dowolnego kolorowego manicure – od wzorków aż po klasyczne malowanie lakierem hybrydowym lub tradycyjnym.

Udostępnij