sporteus.pl

Blog tematyczny o lifestylu, zdrowiu i modzie

Moda

Długie włosy fryzury – inspiracje, trendy 2022

Długie włosy fryzury – inspiracje, trendy 2022

Włosy to atut wielu kobiet, dlatego też tak bardzo dbają one o nie, o to, żeby dobrze wyglądały i były zdrowe. Oczywiście włosy mogą być różnej długości, im dłuższe, tym więcej rozmaitych rzeczy można z nimi zrobić. Długie włosy można upinać, zaczesywać, mieć rozpuszczone, proste, kręcone. Jak widać, opcji jest naprawdę bardzo dużo. Oczywiście to, co każda z pań wybierze, zależy od tego, co jej się podoba, w jakiej fryzurze jest jej do twarzy i czy lubi eksperymentować ze swoimi długimi włosami.

Długie włosy fryzury – moda 2022

Każdego roku trendy we fryzurach się zmieniają, tak również jest w roku 2022 i dotyczy to także upięć i cięć włosów długich. W tym roku stawia się na długie włosy fryzury, które odmładzają, odświeżają, są bardzo twarzowe i przy ich robieniu nie trzeba mieć żadnych dużych umiejętności fryzjerskich, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Szczególnie, jeśli chcemy dobrze wyglądać, a nie mamy ani dużo czasu, ani jakiś do tego specjalnych zdolności.

W tym sezonie modne będzie cieniowanie włosów, inspirowane latami 90. Takie cięcie powoduje, że włosy optycznie stają się grubsze, jest ich więcej, ładnie dopasowują się do owalu twarzy oraz dobrze prezentują się w ruchu. Przy tym rodzaju cieniowania warto pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek i układaniu włosów za pomocą szczotki.

Kolejny trend to długie włosy fryzury jak najbardziej naturalne. Tutaj najważniejsze jest naturalne układanie się prostych długich włosów. Oczywiście jak przy każdej fryzurze należy systematycznie odwiedzać salon fryzjerski, żeby nadal dbać o zdrowy wygląd włosów. Jednak resztę zostawiamy ich własnemu życiu i temu, jak swobodnie bez zbędnych kosmetyków oraz akcesoriów będą się układać.

W 2022 roku modne będą również grzywki tak zwane kurtyny, z lekko podkręconymi końcówkami. Ten rodzaj cięcia grzywki zdecydowanie odmładza wygląd twarzy i dodaje świeżości. Sama grzywka jest wygodna w układaniu i nie sprawi nikomu większych problemów.

Długie włosy fryzury i kolory

Jak wiadomo oprócz odpowiedniego uczesania, upięcia włosów i ich cięcia duży wpływ na wygląd ma także ich kolor. Do tej pory modne były pasemka z różnym natężeniem i w rozmaitych odcieniach. Teraz będziemy skupiać się na jednym kolorze włosów i to przede wszystkim na ciepłych kolorach. Dominować będą takie kolory jak czekoladowy brąz czy ciepły imbir, ale również wyraźne rude odcienie. Najmodniejszą barwą stanie się „bronde”, czyli kolor pośredni między brązem a kolorem blond. Warto podkreślić, że również jest to odcień ciepły.

Udostępnij