sporteus.pl

Blog tematyczny o lifestylu, zdrowiu i modzie

LifestyleModa

Jak się ubierać, aby modnie wyglądać?

Jak się ubierać, aby modnie wyglądać?

Większość osób przywiązuje uwagę do swojego wyglądu. Jednak nie zawsze każdy wie, co pasuje do jego sylwetki. Czasami idziemy do sklepu i podoba nam się dana rzecz, ale jak ją ubierzemy, to wyglądamy śmiesznie. Dlaczego tak się dzieje? Jak się ubierać, aby dobrze się czuć i ładnie wyglądać?

Wybierajmy ubrania, które nam się podobają

Bardzo często wchodzimy do sklepu i chcemy kupić coś, co jest aktualnie modne, ale nie do końca nam się to podoba. Jest to błąd. Przede wszystkim ubranie ma dobrze leżeć i musimy się w nim swobodnie czuć. Jeśli w danym sezonie modne są obcisłe spodnie, a do naszej sylwetki taki krój nie pasuje, to zrezygnujmy z nich. Ubranie ma pasować do nas, a nie na odwrót. Stając w lustrze, musimy się sobie podobać i to jest najważniejsze. To samo dotyczy kolorystki. Jeśli w jakimś kolorze nie czujemy się dobrze, to wybierzmy ubranie w barwie z zeszłego sezonu. Moda jest po to, żeby za nią podążać, ale przede wszystkim także po to, aby się nią bawić. Możemy łączyć ze sobą różne style, kolory i wzory. Najważniejsze jest to, aby ubranie pasowało do naszego charakteru, wieku i naszej charyzmy.

Jak się ubierać do pracy?

Czasami wybór stroju jest ograniczony wymogami w pracy. Jeśli pracujemy w biurze, to najczęściej obowiązuje jakiś dress code. Wówczas musimy się do niego dostosować. Jednak zawsze możemy wybrać ubrania, które będą dobrze skrojone i będą pasowały do naszej sylwetki. Minęły już czasy zbyt luźnych marynarek i spódnic przed kolano, które wyglądały jak worek. Strój biznesowy wcale nie musi być nudny. Kobiety mogą wyglądać seksownie w eleganckim ubraniu. Wystarczy wybrać krój slim fit, aby dopasować koszulę czy marynarkę do sylwetki. To samo dotyczy mężczyzn, którzy mogą wybrać idealnie skrojoną koszulę dopasowaną do figury.

Jak się ubierać, aby czuć się swobodnie, a zarazem modnie?

Dobór odpowiedniego stroju powinien być uzależniony od sytuacji. Jeśli wybieramy się na siłownię, to tam obowiązuje strój sportowy. Możemy założyć modny dres lub zwykły t-shirt ze spodenkami. Najważniejsze jest to, aby podczas treningu nic nas nie uwierało. Na co dzień powinniśmy nosić to, w czym czujemy się najlepiej. Nie podążajmy ślepo za modą. Możemy być trendy, nie kupując ubrań z najnowszej kolekcji. Jeśli posiadamy zdolności manualne, to samodzielnie możemy przerobić niemodne już ubrania. Dzięki temu uzyskamy ubranie, które będzie jedyne w swoim rodzaju. Ważne są także dodatki, które potrafią nudnej stylizacji dodać kolorytu i sprawić, że będziemy wyglądać znacznie lepiej.

Udostępnij