sporteus.pl

Blog tematyczny o lifestylu, zdrowiu i modzie

Uroda

Pielęgnacja twarzy krok po kroku – poradnik nie tylko dla początkujących

Pielęgnacja twarzy krok po kroku – poradnik nie tylko dla początkujących

Choć wiele kobiet zapewnia, że od lat codziennie poświęca sporo uwagi pielęgnacji twarzy, dekoltu i szyi, te same kobiety nie ukrywają, że efekt końcowy podejmowanych przez nie starań nie zawsze może być opisywany jako satysfakcjonujący. Błędem często nie jest jednak brak zaangażowania, ale przede wszystkim – niewłaściwa kolejność zabiegów pielęgnacyjnych.

Zacznij od demakijażu i oczyszczania

Jeśli pielęgnacja twarzy krok po kroku ma być wykonywana we właściwy sposób, w pierwszej kolejności należy skoncentrować się na demakijażu. Tu warto bazować przede wszystkim na piankach oraz żelach do twarzy, a więc tych kosmetykach, które stosuje się z wykorzystaniem wody. Warto pamiętać także o tym, że wieczorne oczyszczanie skóry nie musi być wcale wystarczające. Jeśli więc liczymy na skuteczność zabiegu, dobrym pomysłem będzie z pewnością powtórzenie go także rano. Kosmetyki do demakijażu należy dobierać tak, aby odpowiadały potrzebom cery. Na szczęście, dziś ich wybór jest imponujący, można więc wybierać nie tylko klasyczne płyny micelarne, ale również płyny dwufazowe oraz specjalne olejki do demakijażu.

Tonizowanie i jego znaczenie

Wiele kobiet jest przekonanych o tym, że skoro pamiętają o regularnym oczyszczaniu skóry, jej tonizacja nie jest im już potrzebna. Tymczasem okazuje się, że nałożenie na skórę toniku, który pomoże jej w odzyskaniu odpowiedniego pH to fundament odpowiedzialnej pielęgnacji. Skóra potraktowana w ten sposób będzie lepiej reagować na kolejne kroki. Jedyne, czego należy unikać, to toniki na bazie alkoholu. Początkowo trudno jest kwestionować ich skuteczność, z czasem można się jednak przekonać, że są one w stanie zniszczyć barierę hydrolipidową skóry.

Nie bój się stosować serum

Wiele osób stroni od serum w przekonaniu, że jest to dość inwazyjny kosmetyk. Tymczasem okazuje się, że takie podejście przynosi więcej strat niż korzyści. Serum wzbogaca skórę twarzy o dodatkowe składniki odżywcze. Efekty codziennych starań o jej doskonały wygląd przychodzą więc szybciej, a do tego można mówić o tym, że są bardziej spektakularne.

Stosuj kremy do twarzy na dzień i na noc

Krem do twarzy na dzień nie może być po prostu klasycznym kremem pielęgnacyjnym. Jeszcze przed jego zakupem dobrze jest więc upewnić się, czy ma on filtr UV. Jeśli go nie ma, konieczne będzie wykorzystanie dodatkowego kosmetyku chroniącego przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Krem na noc może mieć bogatszą konsystencję. Nawet, jeśli będzie prowadził do błyszczenia się skóry, nie powinno być to dla nas przeszkodą.

Udostępnij