sporteus.pl

Blog tematyczny o lifestylu, zdrowiu i modzie

Sport

Rakieta tenisowa – o czym pamiętać przy jej kupnie?

Rakieta tenisowa – o czym pamiętać przy jej kupnie?

Rozpoczynasz grę w tenisa? W takim przypadku odpowiednio dopasowana rakieta tenisowa to niezbędne wyposażenie. Co wybrać?

Rakiety tenisowe dostępne są obecnie w wielu wariantach do wyboru i dzięki temu każdy, kto chce rozpocząć grę, może wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie. Oferowana przez marki jak Babolat, Head czy Dunlop rakieta w sklepie dotenisa.pl to wtedy dobry zakup. Czym kierować się przy doborze odpowiedniego modelu?

Rakieta tenisowa – dla początkującego czy profesjonalna?

Obecnie rakiety tenisowe można podzielić na różne kategorie. Najczęściej podział dotyczy przeznaczenia rakiety pod kątem stopnia zaawansowania jej użytkownika.

Rakiety dla początkujących graczy różnią się od tych przeznaczonych dla profesjonalistów. Przede wszystkim wynika to z faktu, że osoby początkujące nie mają jeszcze opanowanej techniki gry, dlatego ich rakiety muszą wybaczać więcej błędów, nie powinny też męczyć tak mocno rąk oraz powinny być odpowiednio lekkie, by łatwo się nimi grało.

Z kolei sprzęt dla profesjonalistów charakteryzuje się budową, która pozwala na uzyskanie większej precyzji podczas odbić, a także większej prędkości piłki.

W każdym z tych przypadków rakieta dobrej marki, na przykład jak oferowana przez Dunlop rakieta w sklepie dotenisa.pl, może być dobrym wyborem. Znani producenci prezentują szeroki przekrój rakiet tenisowych, które sprawdzą się zarówno dla graczy początkujących, jak i tych mających większe doświadczenie.

Parametry rakiety tenisowej – na co patrzeć przy zakupie?

Wybierając odpowiednią rakietę tenisową, trzeba zawsze zapoznać się z jej parametrami technicznymi. Jakie z nich są najważniejsze?

Materiał do produkcji rakiety

Rakieta tenisowa może być wyprodukowana z różnych materiałów, dlatego też przy jej zakupie należy zwrócić uwagę na ten parametr. Aktualnie zaleca się przede wszystkim rakiety grafitowe i z kompozytów grafitowych, które wyróżniają się niskim ciężarem, a także dobrze absorbują wstrząsy, dlatego nie sprzyjają szybkiemu zmęczeniu rąk. Odradza się natomiast rakiety aluminiowe.

Ciężar rakiety

Osoby początkujące powinny wybierać rakiety lekkie, dopasowane do swoich możliwości. Za ciężka rakieta może szybko spowodować ból ręki i trudności w trenowaniu. Każda oferowana przez markę Dunlop rakieta w sklepie dotenisa.pl jest odpowiednio oznaczona pod kątem ciężaru, dlatego można od razu sprawdzić, która jest najlżejsza.

Wymiary rakiety

Kolejnym ważnym parametrem są wymiary, jakie ma rakieta tenisowa. Odpowiadają one za jej wygodę obsługi. Dla początkujących osób zwykle poleca się rakiety o większych główkach, które wybaczają błędy przy odbiorze i serwowaniu.

Balans rakiety

Parametr ten odnosi się do środka ciężkości, wyważenia rakiety tenisowej. Balans może być wyważony, centralny, ale również może przypadać na główkę albo na rączkę. Balans na rączkę powoduje, że rakieta jest łatwiejsza w manewrowaniu, a na główkę, że daje ona silniejsze odbicia.

Warto więc pamiętać o najważniejszych parametrach rakiet tenisowych przy zakupie właściwego modelu dla siebie!

Udostępnij