sporteus.pl

Blog tematyczny o lifestylu, zdrowiu i modzie

Sport

Trening EMS – wszystko, co chcesz o nim wiedzieć

Trening EMS – wszystko, co chcesz o nim wiedzieć

Na świetnej sylwetce zależy chyba każdemu, ale kto choć raz próbował ten wie, jak wiele trudu i wyrzeczeń kosztuje dążenie do ideału. Niezbędna jest też wiedza, bo smukły wygląd to połączenie wielu czynników – właściwa dieta, odpowiednia aktywność fizyczna. Są też metody, którymi można sobie pomóc osiągnąć sukces. Czym jest trening EMS?

EMS na czym polega metoda treningowa?

Metoda treningowa EMS jest nowoczesnym podejściem do dbania o sylwetkę. Wykorzystuje się tu specjalne prądy, które w postaci impulsów elektrycznych oddziałują na mięśnie, pobudzając je do skurczu. Intensywność i moc prądów dobierana jest indywidualnie, w zależności od tego, jakie grupy mięśni poddawane są działaniu.

Trening EMS w praktyce polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń w specjalnym skafandrze. Impulsy elektryczne z kombinezonu korzystnie wpływają na tempo spalania tkanki tłuszczowej, jednocześnie wspierając budowę masy mięśniowej. Doskonale działają także na redukcję cellulitu. Efekty te osiąga się dzięki temu, że w EMS training mięśnie gładkie pobudzane są do skurczów. Zaletą jest to, że dzięki impulsom wszystkie włókna nerwowe pobudzane są jednocześnie.

W metodzie EMS training wykorzystywany jest prąd o niskim napięciu, dzięki czemu jest to skuteczne i bezpieczne postępowanie. Podczas treningu na ciele osoby ćwiczącej znajdują się specjalne elektrody, które rozmieszczone są odpowiednio na skórze pacjenta. Podczas treningu poziom napięcia jest nieco zwiększany, co sprawia, że mięśnie zaczynają się rytmicznie kurczyć. Dzięki temu są one wzmacniane, a jednocześnie układ nerwowy nie jest nadmiernie angażowany. Zaletą takiego rozwiązania jest istotna redukcja bólu oraz zmęczenia 

Zastosowanie i skuteczność EMS training

Zalety wykorzystania impulsów są niepowtarzalne, nic więc dziwnego, że metoda znajduje szerokie zastosowanie. Poza redukcja tkanki tłuszczowej wpływa doskonale na kondycję mięśni, co pozwala z korzyścią stosować EMS w fizjoterapii. Pobudzenie włókien nerwowych jest świetną metodą, dzięki której można wpływać na kondycję mięśni. Jest to szczególnie ważne w przebiegu chorób, które objawiają się m.in. osłabieniem czy zanikiem mięśni. Poza fizjoterapią EMS znajduje zastosowanie także w kosmetologii czy medycynie estetycznej.

Jedną z największych zalet jest wysoka efektywność metody EMS oraz jej bezpieczeństwo. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na wielogodzinne ćwiczenia, ale chcą cieszyć się świetną formą i doskonałym wyglądem. EMS to oszczędność czasu, a do tego wiele korzyści dla zdrowia. Metoda EMS training doskonale wzmacnia mięśnie, jednocześnie nie obciążając nadmiernie kręgosłupa.

Korzyści płynące z elektrostymulacji mięśni są niepodważalne, dlatego rozwiązanie stosowane jest przez fizjoterapeutów, a także przez sportowców, dla których EMS training jest uzupełnieniem tzw. treningu celowanego.

Obecnie popularność metody EMS jest coraz większa. Jest to ciekawa forma aktywności fizycznej, doskonała, jako alternatywa dla klasycznej siłowni.

Udostępnij