sporteus.pl

Blog tematyczny o lifestylu, zdrowiu i modzie

Uroda

Jak dbać o skórę twarzy i całego ciała?

Jak dbać o skórę twarzy i całego ciała?

Każda kobieta przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu. Liczne zabiegi pielęgnacyjne powodują, że możemy zachować piękny i naturalny wygląd przed długie lata. Bardzo ważne jest prawidłowe i regularne dbanie o skórę, która wraz z wiekiem traci elastyczność i wymaga systematycznej pielęgnacji. Jak dbać o skórę? Jakie zabiegi stosować?

Jak dbać o skórę twarzy?

Skóra twarzy jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników. Przede wszystkim w każdym wieku należy unikać nadmiernego promieniowania słonecznego. Warto stosować odpowiednie kremy z filtrem, które uchronią przed szkodliwymi promieniami słońca.

Wszystkie panie, które się regularnie malują, powinny zadbać o odpowiednie oczyszczenie naskórka rano i wieczorem. Makijaż powinien być dokładnie zmyty wieczorem płynem do demakijażu, który nie wysusza i nie podrażnia naskórka. Twarz powinna być codziennie rano i wieczorem oczyszczona i nawilżona. W zależności od rodzaju skóry musimy dopasować odpowiedni krem. Zalecane jest przeprowadzanie raz w tygodniu peelingu, który złuszcza martwy naskórek.

Jak dbać o skórę ciała?

Latem na działanie promieni słonecznych narażona jest nie tylko skóra twarzy, ale także całego ciała. Opalanie się jest zdrowe, jeśli oddajemy się kąpieli słonecznej 15 minut dziennie. Pozostałą część dnia powinnyśmy używać kremu z filtrem.

Skóra powinna być regularnie oczyszczana i nawilżana. Raz w tygodniu należy zrobić peeling. Najlepiej wybrać preparat gruboziarnisty, który dokładnie usunie stary naskórek. Po kąpieli należy używać balsamu do ciała, który odżywi i nawilży skórę. Zabiegi pielęgnacyjne powinny być przeprowadzane adekwatnie do pory roku. W zimie skóra jest narażona na chłód, dlatego warto stosować produkty tłuste, które chronią przed podrażnieniami. Latem należy zadbać o intensywne nawilżenie.

Jakie zabiegi stosować na skórę?

Bardzo dobre efekty można osiągnąć, stosując różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Można udać się w tym celu do salonu kosmetycznego, który wykona zabieg przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Są również zabiegi, które możemy wykonać samodzielnie w domu.

Najważniejsze jest regularne nawilżenie skóry. Do tego celu należy używać wysokiej jakości kosmetyków, które odpowiednio dobieramy do rodzaju naskórka. Zabiegi złuszczające martwy naskórek są równie ważne, jak samo nawilżanie. Możemy także korzystać z sauny, która dobroczynnie wpływa na cały organizm. Różnego rodzaju maseczki i kąpiele przywrócą skórze jej naturalne piękno i sprawią, że będziemy wyglądać młodziej i promienniej.

Udostępnij